Dofinansowania unijne na rozwój firmy

Otwarcie własnej firmy wymaga zainwestowania pieniędzy. Czy możemy liczyć na jakąś pomoc? Na pewno jedną z lepszych możliwości są dofinansowania unijne. Co zrobić, aby takowe otrzymać? Na pewno musimy znaleźć odpowiedni program. Pomocne okaże się wertowanie poszczególnych programów, aby znaleźć odpowiedni. Możliwości jest obecnie naprawdę sporo. Musimy jednak pamiętać o spełnieniu wszelkich warunkach. Sprawdźmy to.

Aktualne programy, w których zdobyć można dofinansowanie unijne

Największe możliwości na dofinansowania unijne mają mikro, małe, jak i także średnie przedsiębiorstwa. Dofinansowania unijne, które zostały przewidziane znajdują się w Programach Regionalnych dla poszczególnych województw. Na uwagę zasługuje także Program Polska Wschodnia oraz Program Inteligentny Rozwój.

Musimy także wspomnieć o możliwościach takich jak poręczenia, kredyty oraz pożyczki, które są udzielane przez finansowych pośredników, w tym fundusze poręczeniowe, pożyczkowe oraz banki. Ich warunku będą w porównaniu z ofertą komercyjną preferencyjne. Będą mogły mieć znacznie niższe oprocentowanie, a firmom będzie łatwiej uzyskać odpowiednią zdolność kredytową.

Dofinansowania unijne na prowadzenie prac badawczych oraz rozwojowych, infrastrukturę do badań oraz wdrożenie innowacji możemy uzyskać w programie jakim jest Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia itp. Więcej programów dofinansowań unijnych znajdziesz na https://www.a1europe.pl/

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, to wiemy doskonale, że firma ma zwykłe inwestycyjne potrzeby, polegającą na przykład na zakupie nowe sprzętu, rozbudowie infrastruktury i tym podobne. Takowe wydatki nie muszą wiązać się z dużymi innowacjami, ale pozwalają na rozszerzenie produkcji, czy tez zakresu usług. Wpływają także bardzo pozytywnie na konkurencyjność naszej firmy na rynku.

Takie środki głównie są dostępne w formie pożyczek. Będziemy je musieli zwrócić, ale dostaniemy je łatwiej niż w banku, a wszelkie warunku spłaty będą na pewno korzystniejsze. Jeśli będziemy chcieli wziąć kredyt w banku, to wówczas pomocne okażą się Fundusze Europejskie. W jaki sposób? Dając gwarancję spłaty takiemu bankowi w naszym imieniu.

Jeśli prowadzimy swoją firmę na wsi, to może nas zainteresować Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie można uzyskać w Lokalnych Grupach Działania, które najczęściej działają w kilku gminach sąsiednich. Pamiętajmy także, że ze swoim pomysłem musimy się obowiązkowo wpisać w strategie lokalne. O następne grupy działania zapytajmy koniecznie w swoim urzędzie. Ich listę znajdziemy także na stronie KSOW (Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich).

Kiedy i gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie unijne?

Niestety musimy mieć świadomość, że przygotowanie wniosku o dofinansowania unijne jest procesem bardzo czasochłonnym. Należy się upewnić, że na przygotowanie wniosku przewidzieliśmy odpowiednio dużo czasu, aby tylko móc zdążyć przez terminem, który został wyznaczony. Wszelkie formularze oraz dokumenty, których to będziemy potrzebować, są wymienione w wytycznych. Upewnijmy się na sto procent, że przestrzegamy wszelkich wytycznych. Jeśli nie dopilnujemy tego, to Komisja odrzucić może nas wniosek jako taki, który nie kwalifikuje się do rozpatrzenia.

Aby nasz wniosek został rozpatrzony, to przede wszystkim musi być złożony w odpowiednim czasie oraz odpowiednim miejscu. Pamiętajmy, że wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy w treści danego programu. Nasz wniosek musi być także kompletny. Musimy do niego załączyć wszelkie odpowiednie administracyjne formularze, wszelkie wymienione dokumenty oraz do tego opis wniosku. Dodajmy także, że nasz wniosek musi być zwięzły. W formularzu jest zawsze podana liczba maksymalna stron.

każdy nabór wniosku ma swój termin określony. Instytucje, które ogłaszają konkursy pod koniec roku zawsze publikują harmonogramy wszelkich naborów wniosków na cały rok. Wsparcie projektu jest także planowane w formie harmonogramu, chociaż zdarzyć się może, że nabór prowadzony jest w ciągłym trybie. Wiele osób ma także problem z tym, gdzie należy złożyć wnioski. Owszem, możemy mieć z tym problem, ale pamiętajmy, że za każdym razem musimy się rozeznać z treścią programu. Gdy zapoznamy się z jego treścią i dokonamy notatek ze wszelkich zapisów, to będziemy już wszystko wiedzieć.

Co jak co, ale dofinansowania unijne są dla nas szansą. Nie zamykajmy się i zawalczmy o swoją lepszą przyszłość. Na pewno nam się uda osiągnąć zamierzony cel. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Zapoznajmy się z aktualnymi programami i zacznijmy działać. Możliwości jest naprawdę sporo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here