Dlaczego warto się zdecydować na mieszkanie od dewelopera w Szczecinie?

Zakup mieszkania jest związany ze sporym wydatkiem. Teraz rosnące ceny możemy zaobserwować również w miastach i miejscowościach znajdujących się na północy kraju, gdzie dotychczas utrzymywały się one na stałym poziomie.

Aktualnie jednym z najdroższych miast pod względem cen mieszkań w Polsce jest Gdańsk. Znajdujące się tam nieruchomości są bardzo chętnie kupowane przede wszystkim przez inwestorów, którzy przeznaczają je następnie na wynajem krótkoterminowy albo długoterminowy. Tendencje wzrostowe widać również w innych miastach położonych na północy kraju. Dobrym przykładem jest Szczecin, w którym ceny nieruchomości poszły w górę nawet o 12 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Wobec tego dzisiaj niemalże każdy deweloper w Szczecinie oferuje mieszkania w wyższych cenach niż jeszcze kilka miesięcy temu – zainteresowani zakupem muszą przygotować się na wyższy wydatek.

Ceny mieszkań od deweloperów w Szczecinie?

Jak wskazują eksperci, na wzrost cen nieruchomości w Szczecinie ma wpływ kilka różnych czynników. Przede wszystkim powodem jest dobra koniunktura gospodarcza, która dotyczy całego kraju. Rośnie zainteresowanie nieruchomościami i w związku z tym przekłada się to również na ich wyższe ceny. W ostatnim roku w górę poszły również ceny materiałów budowlanych, gruntów oraz ceny pracy. Dotychczas w Szczecinie podaż mieszkań nie była zbyt duża, co także wpłynęło na dość wysokie wzrosty.

Ile kosztują mieszkania od dewelopera w Szczecinie?

Ceny mieszkań w Szczecinie są dość zróżnicowane w zależności od ich lokalizacji oraz stanu technicznego. Najtańsze mieszkania znajdują się w rejonach takich jak Prawobrzeże, Skolwin oraz Stołczyn, gdzie można wyszukać nieruchomości w okazyjnych cenach nawet około 2,5-3 tysięcy złotych za metr kwadratowych. Więcej za mieszkanie trzeba będzie zapłacić w dzielnicy Dąbie – około 3,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy. Średnie ceny na poziomie około 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy to dzielnice takie jak Niebuszewo, Pomorzany, Śródmieście, Gumieńce czy Warszewo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here