Na początku jeden bitcoin był wart mniej niż jeden grosz. Natomiast w grudniu 2017 roku cena tej popularnej kryptowaluty przekroczyła próg 60 000 złotych. Teoretycznie więc osoba, która zainwestowała w 2009 roku równowartość złotówki i sprzedała bitcoina na samym szczycie, stałaby się milionerem. Nic dziwnego, że tak wielu internatów z nadzieją spogląda na bitcoiny – kurs z perspektywy czasu wygląda bardzo obiecująco.

Ty również chcesz stać się bogaczem inwestując w tę kryptowalutę? W takim razie musisz wiedzieć, że jest to zajęcie niesłychanie trudne i wymagające ogromnego szczęścia. Wartość bitcoinów zmienia się bardzo, bardzo dynamicznie, a ich przyszłość jest trudna do przewidzenia.

Niemniej, jeżeli masz zamiar inwestować w bitcoiny, kurs najlepiej sprawdzać bezpośrednio na giełdach. Dlaczego? I co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Bitcoiny – kurs w kantorach i na giełdach

Jest wiele stron, na których można sprawdzać kurs bitcoina, podobnie jak miejsc do handlu kryptowalutami. Nie każda witryna jednak nadaje się do bieżącego śledzenia wartości.

Czy odwiedzałeś już kantory kryptowalut? To jeden z popularnych sposobów na to, by kupić lub sprzedać bitcoiny. Kurs na takich stronach jest jednak z reguły wyższy (dla kupna) i niższy (dla sprzedaży) niż ceny na giełdach. Kantory narzucają wysokie marże, które są doliczane do ceny kupna i sprzedaży. Sprawdzając wartość bitcoinów w kantorach będziesz więc mieć informacje zmienione na Twoją niekorzyść. Kurs może być przesunięty nawet o kilkaset złotych w obie strony.

Pod tym względem o wiele lepiej sprawdzają się giełdy, na których można kupić bitcoiny. Kurs w takich miejscach bezpośrednio odzwierciedla ostatnie transakcje. W dodatku na giełdach możesz od razu zobaczyć historię waluty i zaobserwować trendy. Na wielu giełdach nie trzeba się nawet logować, by dostać podstawowe informacje. Niejednokrotnie już na głównej stronie wyświetlane są aktualne wartości najważniejszych walut, jak i strzałka wskazująca wzrost lub spadek.

Kursy bitcoinów można też sprawdzić na stronach z wiadomościami finansowymi – skupionymi na kryptowalutach lub ogólnych serwisach z finansowym info. Zanim jednak zaczniesz traktować taki portal jako swoje podstawowe źródło wiedzy o kursie bitcoina, upewnij się, że podawane dane są wiarygodne i często aktualizowane. Jeżeli chcesz handlować bitcoinami opierając się na inwestycjach krótkoterminowych, potrzebujesz ciągle najświeższych informacji – w końcu kurs bitcoinów jest w stanie zmienić się o kilkaset złotych w ciągu kwadransa.

Wymiana pomiędzy kryptowalutami

Na wielu giełdach możesz obserwować kurs bitcoina podawany w polskich złotych, dolarach, euro i innych popularnych walutach. Zwykle możliwa jest także wymiana (a co za tym idzie, także obserwowanie kursu) jednych kryptowalut na inne. Takie kursy potrafią zaskoczyć wysokimi wzrostami jeszcze bardziej niż sama para BTC/PLN. Zanim zainwestujesz, pamiętaj jednak, że równie spektakularne mogą być spadki. Wymiana oparta o pary kryptowalutowe to w praktyce ruletka, zwłaszcza w inwestycjach krótkoterminowych, na których bazuje wielu początkujących graczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here