Od czasu gdy wartość jednego bitcoina przekroczyła 10 tys. złotych, słowo kryptowaluty jest odmieniane przez wszystkie przypadki w telewizji i Internecie. Nagle wszyscy chcą płacić bitcoinami albo inwestować w ten nietypowy rodzaj waluty. Jednak po pierwszej chwili euforii przychodzi słuszne otrzeźwienie – czym tak naprawdę jest bitcoin? Skąd biorą się bloki? Czy wydobywanie BTC jest opłacalne? Jeśli i Ty chcesz dowiedzieć się więcej o tajemniczej walucie bitcoin, książka wydana przez specjalistów pomoże Ci ocenić, czy ten środek płatniczy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Czy warto zainwestować w książki o bitcoinie?

Tu możemy Cię zaskoczyć – lepszym źródłem wiedzy o bitcoinie będzie Internet. Dlaczego? Otóż kryptowaluty bardzo szybko ewoluują, pół roku temu za 1 BTC mogłeś kupić zaledwie iPhone’a, a za trzy miesiące 1 BTC uzyska wartość nowego samochodu. To oczywiście przerysowana sytuacja, jednak doskonale obrazuje fluktuację kursu bitcoina.

W kryptowalutach zmiany są nagłe i nikt nie pyta, czy użytkownicy wyrażają na nie zgodę. Jeszcze do niedawna do kopania bitcoinów używano domowych pecetów, potem już tylko niektórych kart graficznych, a dziś kopalnie wykorzystują głównie układ scalony ASIC. Codziennie pojawiają się nowe informacje o walucie bitcoin – książka nie jest zatem w stanie nadążyć za trendami i nieuchronnymi zmianami występującymi na rynku kryptowalut.

Informacje o kryptowalucie bitcoin – książka czy Internet?

W takim razie gdzie szukać najnowszej wiedzy o bitcoinie? Pomocne będą tematyczne portale internetowe. Wystarczy wpisać w Google frazę bitcoin informacje, a wyszukiwarka wskaże mnóstwo odnośników do wartościowych witryn, które udostępniają bazę wiedzy, newsy ze świata kryptowalut, aktualne notowania i analizy rynku. Na portalu znajdziesz również linki do polskich i zagranicznych giełd oraz kantorów bitcoin. Książka wprawdzie dostarczy Ci podstawowych informacji, jednak musisz liczyć się z tym, że za pół roku ta wiedza będzie już niewystarczająca lub przestarzała.

Forum poświęcone kryptowalutom to kolejne miejsce, które zapewni Ci dostęp do aktualnych informacji i praktycznej wiedzy. Doświadczenia i poglądy innych użytkowników pomogą Ci spojrzeć na temat z szerszej (obiektywnej) perspektywy. Ponadto możesz poznać osoby, z którymi w przyszłości będziesz mógł inwestować lub wymieniać pieniądze za bitcoiny.

Jakie książki o bitcoinie warto przeczytać?

Jeśli jesteś „zielony” w temacie kryptowalut, książka o bitcoinie z pewnością będzie dobrym kompendium na początek. Porządne opracowanie dostarczy Ci wiedzy o naturze bitcoina, sposobach jego pozyskiwania i wykonywania transakcji oraz ryzyku inwestycji. Wśród najbardziej polecanych pozycji znajduje się książka autorstwa Karola Kopańko i Mateusza Kozłowskiego „Bitcoin. Złoto XXI wieku”. Możesz sięgnąć również po książkę Marcina Szymankiewicza „Bitcoin. Wirtualna waluta Internetu”. Osoby zainteresowane inwestowaniem w bitcoina powinny przeczytać również „Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here