Znaki BHP w firmie

Przedsiębiorcy w zdecydowanej większości przypadków mają świadomość, że w ich zakładach pracy muszą znajdować się odpowiednie znaki ostrzegawcze BHP. Nie wszyscy jednak mają wiedzą, gdzie najlepiej je zamawiać.

Obowiązek zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest jedną z najważniejszych powinności ciążących na właścicielach firm. Sposobem na wsparcie ich realizacji są prawidłowe oznaczenia w miejscu pracy. Należy mieć świadomość, że wygląd poszczególnych znaków ostrzegawczych BHP jest regulowany nie tylko przez polskie, ale również międzynarodowe normy. W ten sposób można mieć całkowitą pewność, że praktycznie w każdym miejscu w kraju dany znak będzie taki samo czytelny i zrozumiały. Znaki muszą być czytelne dla każdej osoby, dlatego są tworzone według ściśle określonych norm, by były zrozumiałe dla wszystkich pracowników.

Czym właściwie są znaki BHP?
Znaki bezpieczeństwa to czytelne symbole, których wzory określone są Polską Normą i normami międzynarodowymi — między innymi ISO. Ich prawidłowe zastosowanie w zakładach pracy, pozwala na oznaczenie:
– stref zagrożonych pożarem,
– stref zakazu,
– stref zagrożenia niebezpiecznymi substancjami,
– stref zagrożenia przemieszczającymi się urządzeniami transportu wewnętrznego i częściami pracujących maszyn,
– dróg i wyjść ewakuacyjnych.

Znaki BHP praktycznie nigdy nie posiadają napisów – są rozpoznawalne przez wszystkich i nie wymagają dodawania dodatkowych opisów wyjaśniających ich znaczenie. Do zrozumienia ich przesłania nie jest konieczna znajomość danego języka. Symbole są wyraźne, kolory kontrastujące, by wszystko było jak najbardziej czytelne i proste.

Znaki BHP w firmie – chroń pracowników zgodnie z prawem

Należy zdawać sobie sprawę, że znaki BHP wykonywane są z najwyższej możliwej jakości tworzywa sztucznego. Jest to bardzo istotne, ponieważ jak wiadomo znaki bezpieczeństwa zawsze muszą być widoczne dla pracowników, nawet z dalszej odległości. Znaki muszą być także odporne na zniszczenia i wytrzymałe, by mogły służyć przez wiele lat pracownikom firmy. Zdecydowanie warto zakupić znaki w sklepie renomowanego producenta, który zajmuje się ich produkcją od wielu lat i z powodzeniem zaopatruje niewielkie firmy oraz duże przedsiębiorstwa w różnego rodzaju znaki BHP. Taką firmą jest polecane przez nas Top Design Chwaszczyno. Zachęcamy do kontaktu z firmą w celu doprecyzowania zamówień i polecamy zapoznać się ze stroną internetową https://www.znaki-tdc.com/. Zamówienia można składać również bezpośrednio poprzez wygodny i czytelny sklep online. Zdecydowanie warto zamawiać znaki do firmy od sprawdzonego producenta, który stawia na najwyższą jakość i wyjątkową precyzję wykonania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here