karta

Ekonomiści udowodnili, że posiadając kartę kredytową chętnie i wydajemy pieniądze, niż w przypadku jeżeli mielibyśmy to robić gotówką. To jednak nie wszystko. Im większy limit posiadamy na koncie, tym więcej pieniędzy zostawiamy w sklepie. Dla jednych karta kredytowa może być czymś Świętym, oraz szybkim dostępem do pieniędzy. Dla innych może być to kula u nogi i prawdziwe utrapienie ciągnące nas w głębi na długów. W jaki sposób poprawnie korzystać z karty kredytowej?

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-uzywac-karty-kredytowej/

Zbieraj paragony

Wydając gotówkę w postaci banknotów, czujemy je w naszych rękach. Dając kasjerce 50 zł na rzecz, która kosztuje 40 zł, oprócz tej rzeczy dostajemy jeszcze resztę w postaci 10 zł. Płacąc kartą kredytową nie widzimy takiej różnicy w przepływie pieniędzy.

Właśnie w takim wypadku efekt jest silniejszy jeśli płacimy kartą kredytową online i nie mamy dostępu do realnego istniejącego przedmiotu, który kupiliśmy. Właśnie dlatego eksperci radzą, aby zbierać paragony. Będzie to kontrolowanie naszych finansów, a także zakotwiczenie nas w rzeczywistości.

Staraj się tworzyć bariery przed wydawaniem pieniędzy

Tylko wtedy, kiedy najdzie cię ochota na zakupy, Postaraj się aby było to możliwe trudne, kłopotliwe oraz czasochłonne. Taka technika może zadziałać także w przypadku zakupów i kart kredytowych.

Jeżeli posiadasz Wypełniony formularz z danymi o twojej karcie to od zakupu dzieli Cię tylko jedno lub dwa kliknięcia. Warto więc jednak zrobić małą zmianę wystarczy usunąć dane na karcie kredytowej z formularza i za każdym razem, w momencie kiedy będziemy chcieli nią zapłacić będziemy poproszeni o uzupełnienie ich od nowa. W takim wypadku jest to dobre utrudnienie, ale może dać nam również chwilę namysłu. Bardzo często kupujemy coś spontanicznie, nawet nie zastanawiając się czy taka rzecz jest nam potrzebna. Usuwając takie dane utrudnimy sobie spontaniczne kupowanie.

Ustaw limit wydatków

Jest to bardzo pomocne rozwiązanie. Nie możesz przecież zapłacić za przedmiot który kosztuje 300 zł, jeżeli Twój limit karty wynosi 200 zł

Możesz również skorzystać ze specjalnych aplikacji, które porównują stan twoich kont bankowych i przed zakupem szybko zorientujesz się czy zaryzykować czy może lepiej odpuścić sobie zakup.

Innymi rozwiązaniami, które ułatwią Ci finansowe życie jest naprawdę sporo. Są aplikacje na Smartfona, które alarmują cię przed przekroczeniem ustalonych wcześniej progów bezpieczeństwa lub też w momencie kiedy zbliżasz się do limitu swoich wydatków.

Zobacz też: http://acutemind.pl/w-jaki-sposob-zaplanowac-budzet-domowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here