Zwrot podatku z Holandii i Niemiec

Pracowałeś w tych dwóch krajach i chcesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku? Z Holandia.org to możliwe. Cała procedura odbywa się przez Internet, bez wychodzenia z domu. Specjaliści podatkowi pomogą Tobie znaleźć najlepsze rozwiązanie i uzyskanie ulg podatkowych, które obniżą podatek. Wysoki zwrot podatku bez obawy o formalności. Z nami odzyskasz zwrot nawet w 6 tygodni!

Rozliczenie podatku z Holandii – obowiązek złożenia deklaracji dla osób niezameldowanych

Liczba Polaków pracujących w Holandii wynosi około 250 tys. To pobyty osób zameldowanych, którzy przebywają tam na stałe i rodaków, którzy tylko wyjeżdżają do pracy czasowo, np. na okres 3-4 miesięcy. O zwrot podatku z Holandii starać się mogą pracownicy, którzy zatrudnieni są w tym kraju legalnie. Rozliczenie podatku jest obowiązkowe nawet dla tych, co wykonywali pracę czasowo. Niedostarczenie dokumentów do urzędu skarbowego, skutkować może rozprawą w sądzie i karą grzywny. Dlatego Polacy muszą pamiętać o tym, aby rozliczyć się na czas z holenderskim fiskusem. Zwrot podatku z Holandii może trafić na polskie konto nawet w ciągu 3 miesięcy. Jednak warunkiem jest przestrzeganie określonych terminów przez Belastingdienst. Najlepiej zeznanie wysłać do ostatniego dnia marca.

Rozliczenie podatku z Niemiec – pełna wymiana danych z Finanzamt

Natomiast u naszych zachodnich sąsiadów liczba pracujących Polaków jest zdecydowanie wyższa. Szacuje się, że jest to około 2 mln. Z racji bliskości granicy, nasi rodacy często wybierają opcję pobytu czasowego, np. pracując jako opiekun lub opiekunka osób starszych. Zwrot podatku z Niemiec może odzyskać nawet do 4 lat wstecz. Obowiązek rozliczenia podatku spoczywa na legalnych pracownikach, których dochód przekroczył 10 700 euro, osoby mające więcej niż jednego pracodawcę w roku kalendarzowym, a także emerytów i rencistów. Do rozliczenia się z Finanzamt służy specjalna platforma informatyczna, która zapewnia bezpieczną i pełną wymianę danych.

Zwrot podatku z zagranicy razem z Holandia.org

Poprawne rozliczenie podatku z zagranicy nie jest łatwe. Warto zatem skorzystać z pomocy ekspertów. Biuro podatkowe Holandia.org pomaga Polakom pracującym za granicą w rozliczeniu podatku z takich krajów, jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Dania, Norwegia czy Austria. Skomplikowane i trudne do zrozumienia formalności stają się proste i logiczne dzięki Holandia.org. Nie przejmuj się formalnościami i rozlicz podatek szybko i wygodnie przez Internet!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here