Jak się czyta alfabet po angielsku?
Jak się czyta alfabet po angielsku?

Jak się czyta alfabet po angielsku?

Jak się czyta alfabet po angielsku?

Witamy Państwa w naszym artykule, w którym przyjrzymy się tematowi, jak czytać alfabet po angielsku. Alfabet angielski, znany również jako alfabet łaciński, składa się z 26 liter. W tym artykule omówimy każdą literę, jej wymowę oraz przykłady słów, które zaczynają się na daną literę.

A – Ej

Pierwszą literą w alfabecie angielskim jest A. Wymawia się ją jako “ej”. Przykłady słów zaczynających się na literę A to: apple (jabłko), airplane (samolot) i animal (zwierzę).

B – Bi

Kolejną literą jest B, którą wymawiamy jako “bi”. Przykłady słów zaczynających się na literę B to: banana (banan), book (książka) i ball (piłka).

C – Si

Trzecią literą jest C, którą wymawiamy jako “si”. Przykłady słów zaczynających się na literę C to: cat (kot), car (samochód) i cake (ciasto).

D – Di

Kolejną literą jest D, którą wymawiamy jako “di”. Przykłady słów zaczynających się na literę D to: dog (pies), door (drzwi) i desk (biurko).

E – I

Piątą literą jest E, którą wymawiamy jako “i”. Przykłady słów zaczynających się na literę E to: elephant (słoń), egg (jajko) i earth (ziemia).

F – Ef

Szóstą literą jest F, którą wymawiamy jako “ef”. Przykłady słów zaczynających się na literę F to: fish (ryba), flower (kwiat) i friend (przyjaciel).

G – Dżi

Siódma litera to G, którą wymawiamy jako “dżi”. Przykłady słów zaczynających się na literę G to: guitar (gitara), game (gra) i garden (ogród).

H – Ejcz

Kolejną literą jest H, którą wymawiamy jako “ejcz”. Przykłady słów zaczynających się na literę H to: house (dom), hat (kapelusz) i hand (ręka).

I – Aj

Ósma litera to I, którą wymawiamy jako “aj”. Przykłady słów zaczynających się na literę I to: ice cream (lody), island (wyspa) i insect (owad).

J – Dżej

Kolejną literą jest J, którą wymawiamy jako “dżej”. Przykłady słów zaczynających się na literę J to: juice (sok), jacket (kurtka) i jump (skakać).

K – Kej

Siódma litera to K, którą wymawiamy jako “kej”. Przykłady słów zaczynających się na literę K to: key (klucz), kite (latawiec) i kangaroo (kangur).

L – El

Kolejną literą jest L, którą wymawiamy jako “el”. Przykłady słów zaczynających się na literę L to: lion (lew), lamp (lampa) i lake (jezioro).

M – Em

Trzynastą literą jest M, którą wymawiamy jako “em”. Przykłady słów zaczynających się na literę M to: monkey (małpa), moon (księżyc) i music (muzyka).

N – En

Kolejną literą jest N, którą wymawiamy jako “en”. Przykłady słów zaczynających się na literę N to: nose (nos), name (imię) i night (noc).

O – Ou

Piętnastą literą jest O, którą wymawiamy jako “ou”. Przykłady słów zaczynających się na literę O to: orange (pomarańcza), owl (sowa) i ocean (ocean).

P – Pi

Szesnastą literą jest P, którą wymawiamy jako “pi”. Przykłady słów zaczynających się na literę P to: panda (panda), pen (długopis) i pizza (pizza).

Q – Kju

Siedemnastą literą jest Q, którą wymawiamy jako “kju”. Przykłady słów zaczynających się na literę Q to: queen (królowa), question (pytanie) i quiet (cichy).

R – Ar

Kolejną literą jest R, którą wymawiamy jako “ar”. Przykłady słów zaczynających się na literę R to: rabbit (królik), rain (deszcz) i red (czerwony).

S – Es

Dziewiętnastą literą jest S, którą wymawiamy jako “es”. Przykłady słów zaczynających się na literę S to: sun (słońce), star (gwiazda) i school (szkoła).

T –

Wezwanie do działania: Naucz się czytać alfabet po angielsku i rozwijaj swoje umiejętności językowe! Sprawdź, jak to zrobić na stronie https://zadbajoswojezdrowie.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here