Wypożyczalnia samochodów w Warszawie - o czym trzeba wiedzieć wynajmując auto w stolicy?

Przyjeżdżasz do stolicy i potrzebujesz samochodu? Nie martw się – w Warszawie działa wiele wypożyczalni, których siedziby zlokalizowane są w najważniejszych punktach. A my podpowiemy Ci, jak znaleźć auto i na co zwracać uwagę podczas podpisywania umowy najmu.

Gdzie szukać wypożyczalni samochodów w Warszawie?

Jak już we wstępie wspominaliśmy, w Warszawie działa wiele wypożyczalni aut, dlatego znalezienie odpowiedniej nie powinno stanowić problemu. I aby ułatwić zadanie klientom, ich siedziby często zlokalizowane są w strategicznych punktach, np. przy lotniskach czy dworcach.

Oczywiście, nie musisz szukać ich stacjonarnych oddziałów. Wypożyczalnia samochodów w Warszawie wypozyczalnia-aut24.pl umożliwia rezerwację online lub telefoniczną, a jak to się najczęściej odbywa opiszemy za chwilę.

Masz więc dwie możliwości: możesz przeprowadzić wcześniej szybki rekonesans w internecie lub, gdy nie masz na to czasu, po przyjeździe do Warszawy od razu skierować swoje kroki do wybranego punktu.

Jak wypożyczyć auto w stolicy?

Auto możesz wypożyczyć na trzy różne sposoby. Możesz to zrobić osobiście, bez wcześniejszego rezerwowania pojazdu. Musisz się wtedy liczyć z tym, że wybrany przez Ciebie samochód akurat nie będzie dostępny. Jednak wypożyczalnie dysponują najczęściej dużymi flotami i pewnie zostanie Ci zaproponowane od razu coś innego. Plusem tego rozwiązania jest to, że o wszystkie szczegóły umowy możesz od razu dopytać.

Drugi sposób to rezerwacja telefoniczna. Co ciekawe, niektóre firmy posiadają rezerwację całodobową, inne do późnych godzin nocnych. Trzeci sposób jest przez wielu klientów, w szczególności biznesmenów, uważany za najbardziej wygodny. Wystarczy skontaktować się mailowo lub wypełnić formularz rezerwacji przez internet. Wtedy wystarczy podać najważniejsze dane, takie jak termin wypożyczenia czy preferowaną klasę pojazdu.

Co istotne, auto odbiera się albo w oddziale albo… w wybranym przez Ciebie miejscu, co jest sporym udogodnieniem. Musisz jedynie zwrócić uwagę na to, czy ta opcja nie jest dodatkowo płatna. Co prawda nie powinno to kosztować wiele, ale czasami liczą się jak najniższe wydatki.

Wypożyczanie aut w Warszawie – co trzeba wiedzieć?

Na końcu chcielibyśmy pokrótce opisać warunki wypożyczania aut w Warszawie (choć tu warto wspomnieć, że omówione zasady najczęściej obowiązują w całej Polsce).

Po pierwsze, aby móc wynająć samochód, musisz posiadać prawo jazdy i to zwykle co najmniej od roku. Co za tym idzie, trzeba mieć ukończone min. 19 lat. Dokumenty, które trzeba przedstawić podczas podpisywania umowy to dowód osobisty oraz prawo jazdy. W przypadku firm wymagany jest m.in. REGON i NIP.

Cena za dobę zależy od klasy auta lub też od okresu wypożyczenia – im jest on dłuższy, tym łatwiej jest wynegocjować korzystniejszą stawkę.

Wybieraj tylko te wypożyczalnie, które gwarantują AC pojazdu. Pamiętaj, że nawet jeśli miała miejsce stłuczka nie z Twojej winy, musisz wezwać policję – bez tego mogą zostać nałożone na Ciebie kary.

I choć auto dostaniesz z pełnym zbiornikiem paliwa, to cena benzyny nie jest wliczona w koszt wynajmu – przed zwrotem musisz uzupełnić bak.

Jeśli planujesz przekraczać granicę Polski wypożyczonym samochodem, trzeba to wcześniej zgłosić. Może okazać się też, że Twoja umowa przewiduje limit kilometrów. Co to oznacza? Po przekroczeniu ustalonej liczby kilometrów, za każdy następny dopłacasz. Może okazać się to nieopłacalne dla Ciebie, więc zwróć uwagę na takie zapisy.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here