Wyposażenie nowoczesnej szkoły

Będąc dyrektorem szkoły lub nawet prowadząc małą placówkę edukacyjną jak szkółka językowa, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wysokie wymagania względem sprzętu są obecnie przed tobą stawiane. Szkoły powinny odznaczać się bowiem wnętrzami przyjaznymi dla dzieci i wygodnymi, a co a tym idzie – jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, pewnie niedługo będziesz musiał go kupić, lub wymienić stary na nowy.

Sala lekcyjna

Najważniejsze elementy wyposażenia znajdują się w salach lekcyjnych. Wśród nich na pierwszym miejscu stoją ławki i krzesełka, w których dzieci będą zajmować miejsca. Powinny być one dostosowane do potrzeb maluchów, a przede wszystkim do ich wzrostu. Do klas 1-3, gdzie dzieci mają najniższy wzrost, należy wybierać odpowiednio małe sprzęty, aby mogły swobodnie na nich siedzieć, łatwo sięgać do blatu i wygodnie pisać czy rysować. Z kolei dla starszych dzieci i młodzieży należy wybrać większe stoliki i krzesła, co gwarantuje im wygodę, a także chroni ich zdrowie i prawidłową postawę. Ciekawym rozwiązaniem może być również stolik z regulowaną wysokością nóg, który z łatwością można zaadaptować do potrzeb konkretnych dzieci.

W sali lekcyjnej powinna znaleźć się także tablica, umożliwiająca zapisywanie na niej najważniejszych informacji. W zależności od ilości miejsca można wybrać podwójną, umieścić dwie obok siebie lub skorzystać z rozwiązania, jakim jest tryptyk. Dzięki temu nawet cała ściana może zostać przeznaczona do notowania.

Wszystkie te elementy powinny odznaczać się przy tym estetycznym, nowoczesnym wyglądem. Dlatego w sklepie FX Meble dostępne jest wyposażenie, które zostało zaopatrzone w eleganckie, metalowe nogi, pomalowane na kolory odpowiadające wielkości, a także w drewniane blaty. Są one jasne i przyjazne dzieciom, a także odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia.

Korytarz i szatnia

Również ważne jest odpowiednie wyposażenie części pozalekcyjnych, przeznaczonych do przechowywania ubrań, butów i rzeczy osobistych. Obecnie oprócz wieszaków często wybieranym rozwiązaniem są szafki. W nich dzieci mogą nie tylko schować ubrania, ale również książki, czy inne, niepotrzebne im w danej chwili przedmioty. Dzięki temu ich kręgosłupy nie są narażone na nadmierne obciążnik, a jednocześnie wszystko, co potrzebne, na pewno jest na miejscu i nie zostanie przez pomyłkę w domu. Szkolna szafka to także doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą.

Nowoczesna elektroniczna szkoła

Postęp technologiczny sprawił, że multimedia są coraz częściej wykorzystywane podczas szkolnych zajęć. Aby jednak ich używanie było komfortowe zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, wymaga odpowiedniego przygotowania. Najważniejszym z nich będzie zastosowanie komputera, rzutnika i ekranu lub tablicy multimedialnej.

Istnieje również możliwość wykorzystania podczas lekcji tabletów. Aby każde dziecko mogło otrzymać na zajęciach jeden, warto zaopatrzyć się w podręczną, przesuwną szafkę, posiadającą specjalne przegródki na pojedyncze urządzenia. Wykorzystując ją, wystarczy przywieźć akcesoria i porozdawać dzieciom, bez obawy, iż ich przenoszenie będzie niewygodne lub uszkodzą się w czasie nieodpowiedniego transportu i przechowywania.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here