ratownik

Ratownika medycznego opisuje się jako osobę wykonująca zawód medyczny. Osoba ta posiada uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Jednak nie jest to ani lekarz, ani pielęgniarz, ale jest niezbędnym ogniwem w służbie zdrowia, które znajduje się gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Jako ratownik medyczny jesteśmy w szkolnym i w profesji niesienia pomocy w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia. Możesz pracować również w karetce, na SOR lub w LOR. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ratownik-medyczny-kto-i-jak-moze-nim-zostac/

Kto może zostać ratownikiem medycznym?

Praca, jak można się łatwo domyślić, polega na obcowaniu z cierpieniem i zagrożeniem zdrowia ludzi. Jest to zatem praca pod presją czasu i w dużym stresie. Wymaga ona specjalnie przygotowanych osób. Nie muszą one być przygotowane tylko merytorycznie, ale również osobowościowa. Osoby te powinny posiadać niezwykłą odporność psychiczną, ale i sprawność fizyczną. Czasami liczą się tylko sekundy, w ciągu których musimy podjąć bardzo ważne decyzję oraz przeprowadzić bardzo precyzyjne czynności ratownicze. Pomimo tego, że empatia i chęć niesienia pomocy jest jak najbardziej wskazana, to ratownik medyczny nie może być przewrażliwiony i bać się widoku lejący się krwi. Zaburzenia psychiczne oraz lękowe eliminują kandydata, starającego się o taką posadę.

Jak zostać ratownikiem medycznym?

Przede wszystkim powinniśmy mieć ukończone 3 letnie studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ Wymaga to specjalistycznej wiedzy z dziedziny medyczne i, podobnej do tej, której uczą się na medycynie przyszli lekarze. Nacisk położony w szkole średniej na Przedmioty takie jak chemia, biologia i fizyka z pewnością zaprocentuje podczas rekrutacji na takie studia. Nie należą one do łatwych, ale z pewnością się opłaca. Zagadnienia, które w trakcie nocy będą poruszane będą związane między innymi z medycyną katastrof, chorobami zakaźnymi, anatomia człowieka, medycyną ratunkową, diagnostykę obrazowa, neurochirurgia lub, toksykologię, laryngologię oraz chorobami wewn kropka oprócz tego do zaliczenia będziemy mieli zajęcia praktyczne z zakresu czynności ratunkowych.

Zobacz też: http://acutemind.pl/predyspozycje-zawodowe-elektromechanika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here