Jakie są koszta wynajmu samochodu na lotniskach

Popularność wynajmu samochodów stale rośnie i to mimo trudności, jakie wszyscy przeżywaliśmy w trakcie trwania pandemii koronawirusa. Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie potencjalni klienci wypożyczalni, dotyczy oczywiście kosztów, jakie się wiążą się z tym sposobem podróżowania. W poniższym tekście wyjaśniamy, co składa się na opłatę za wynajem w jednym z wypożyczalni zlokalizowanej na dużym lotnisku w Polsce.

Dlaczego warto wypożyczyć samochód na lotnisku?

Zacznijmy od podstawowego pytania. Gdy przylatujemy do nowego miasta, musimy jeszcze pokonać drogę z lotniska do faktycznej metropolii. W Polsce lotniska są oddalone od centrum miast wojewódzkich o kilkanaście do kilkudziesięciu kilometrów (wyjątkiem jest lotnisko Chopina). Oznacza to, że potrzebujemy niezawodnego środka transportu, dzięki któremu szybko dotrzemy na miejsce, np. do hotelu czy siedziby partnera biznesowego. Jakie mamy możliwości? Do większości portów lotniczych w Polsce dociera komunikacja miejska, z której pomocą możemy dostać się do pobliskich ośrodków miejskich. Choć to z pewnością jest najtańsze rozwiązanie, to nietrudno dostrzec jego wady. Musimy przede wszystkim liczyć na to, że rozkład komunikacji będzie pasował do naszych planów. Nie rozwiązuje to również problemu dalszych podróży. W wypadku jednorazowego wypadu transport publiczny się sprawdzi, w bardziej rozbudowanych planach już niespecjalnie.

Innym rozwiązaniem jest taksówka, ale tu musimy się liczyć, że każda kolejna podróż będzie nas kosztować, a do tego nie zawsze możemy liczyć na uczciwych przedstawicieli tego fachu. W ramach jednego przejazdu może to być dobre rozwiązanie, ale gdy mówimy o kilku dniach i wielu celach podróży, trudno uznać to za finansowo uzasadniony wybór.

W wypadku wynajmu samochodów jest zupełnie inaczej. Obowiązuje z góry określona stawka dobowa, która jest bardzo korzystna w porównaniu do podróżowania taksówkami lub zakupu nowego pojazdu. Nie ma znaczenie cel podróży – czy to wakacje, czy obowiązki zawodowe. Wystarczy zarezerwować samochód wcześniej, następnie podpisać umowę i odebrać go na lotnisku. Dzięki temu zyskujemy pojazd do dyspozycji, którym możemy jeździć bez limitu kilometrów.

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Cena za 24 godziny wypożyczenia auta zależy od kilku czynników. Przede wszystkim istotna jest klasa samochodu. Pojazdy typowo miejskie będą tańsze niż np. crossovery, vany, SUV-y czy auta klasy premium. Stawka bazowa wynosi od kilkudziesięciu do ponad 100 zł za dobę wynajmu, ale należy wziąć tu również pod uwagę fakt, że możemy skorzystać z dodatkowych usług (zniesienie udziału własnego, przedpłata paliwowa) lub wyposażenia (siedziska, foteliki dla dzieci, GPS itp.). Wówczas kwota ta może nieznacznie wzrosnąć. Ponadto im dłuższe wypożyczenie, tym ostateczny koszt jest niższy. Co jednak istotne, osoba wynajmująca nie musi zastanawiać się nad kwestiami ubezpieczenia czy przeglądu samochodu. Wystarczy jedynie, żeby dbała o dolewanie podstawowych płynów (np. do spryskiwaczy) oraz oczywiście o paliwo.

Gdzie najkorzystniej wypożyczyć samochód? W Flex Rent! Jesteśmy obecni na wszystkich dużych lotniskach w Polsce, ponadto oferujemy kilkadziesiąt modeli samochodów różnych klas w każdej lokalizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here