dietetyk

Praca dietetyka ma przed sobą świetlaną przyszłość. Obecnie bardzo dużo osób żyje ze świadomością dotyczącą zdrowego trybu życia. Co za tym idzie spora ilość z nich udaję się do dietetyka w celu uzyskania porady lub diety odpowiedniej dla swojego organizmu. Może wydawać się, że wybór takiego zawodu jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ jest to zajęcie lukratywne. Jak wyglądają zarobki tego typu specjalisty? Na ile możemy liczyć jako dietetyk za granicą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-dietetyk/

Na ile może liczyć dietetyk w naszym kraju?

Branżowe serwisy internetowe zajęły się tematyką dotyczącą zarobków dietetyka w naszym kraju. W Polsce średnim wynagrodzeniem, na które może liczyć osoba na takim stanowisku jest około 3500 zł miesięcznie. Taka kwota jest to wypłata zaledwie 15% dietetyków w naszym kraju. Znacznie częściej, zdarza się że zarabiają oni w granicach od 2000-2500 zł na rękę. W takich widełkach znajduje się aż 37% przedstawicieli takiego zawodu. Zarobki, które przekraczają 3500 zł to wynagrodzenie, na które może liczyć około 16% dietetyków w naszym kraju. 

Zdarzają się sytuacje, że zarobki takie przekraczają 5000 zł netto. Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami i prowadzimy własny gabinet dietetyczny, możemy liczyć nawet na 20 000 zł do 30 000 zł miesięcznie. Dietetycy w Polsce najczęściej zarabiają jednak 2900 zł brutto. Jest to najpopularniejsza kwota, którą widzi największa ilość dietetyków w naszym kraju. Nie jest to dużo, ale nie ma się o co martwić. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zdrowym trybem życia, osoby pracujące w takim zawodzie mogą liczyć na wzrost swojego wynagrodzenia na przestrzeni paru lat czy nawet miesięcy.

Zarobki dietetyka za granicą.

Jako dietetyk za granicą możemy zarobić Zdecydowanie więcej, niż w ojczyźnie. Nie ma w tym nic dziwnego. Dietetyk w Niemczech może liczyć na nawet 17000 zł miesięcznie. Około 14000 zł będzie zarabiać dietetyk pracujący na stałe w Wielkiej Brytanii. Warto zdecydować się więc nad wyjazdem za granicę i spróbowaniem swoich sił jako dietetyk poza granicami.

Zobacz też: http://acutemind.pl/praca-dietetyka-jak-wyglada/

[Głosów:10    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here