Wartość bitcoina ulega ciągłej fluktuacji, wskutek czego nie sposób przewidzieć, ile będzie kosztował za miesiąc, pół roku czy rok. Wahania kursu odbywają się nieustannie, dlatego jeśli dziś nie kupisz bitcoina, za kilka tygodni możesz zapłacić za niego znacznie więcej lub… mniej. Na wielu stronach internetowych znajdziesz proste kalkulatory bitcoin, dzięki którym będziesz na bieżąco z wartością kryptowaluty.

Jak działa kalkulator kryptowalut?

Kalkulatory umożliwiają dwa rodzaje obliczeń: z BTC na PLN lub z PLN na BTC. Zasada działania jest banalnie prosta – wystarczy wpisać kwotę, jaką masz zamiar wymienić (w złotówkach lub bitcoinach), a następnie kliknąć przycisk „oblicz” lub „przelicz”. Po wpisaniu innej kwoty w okienko narzędzie zmieni wynik dynamicznie, o ile masz włączoną obsługę Javascript.

Wybierając kalkulator bitcoin zwróć uwagę, czy pokazuje bieżący kurs – ze względu na wysoką dane muszą być cały czas aktualizowane. Oczywiście kryptowalutę możesz kupić również za euro, funty, dolary czy franki, dlatego dobry kalkulator bitcoin powinien uwzględniać również inne waluty świata. Niektóre narzędzia nie skupiają się wyłącznie na bitmonetach i umożliwiają przeliczenie innych popularnych kryptowalut, np. Litecoin czy Etherneum.

Do czego przyda Ci się kalkulator bitcoin?

Załóżmy, że chcesz kupić 1 BTC i masz zamiar wydać na ten cel nie więcej niż 30 tys. złotych. Jednak według aktualnego kursu 1 BTC kosztuje już 32 tys. (hipotetycznie) – w tej sytuacji musisz czekać, aż wartość kryptowaluty nieco spadnie. Najlepiej zatem cały czas kontrolować, ile kosztuje bitcoin – kalkulator jest jednym z narzędzi, które Ci w tym pomoże i to bez logowania na giełdę.

Bitcoin – kalkulator opłacalności miningu

Nie masz zamiaru kupować czy sprzedawać bitcoina, ale interesujesz się jego wydobyciem? Mining to najbardziej skomplikowany sposób na zdobycie kryptowaluty, w dodatku nie gwarantuje sukcesu. To inwestycja, która może się zwrócić albo narazić Cię na same straty. Aby oszacować ryzyko przedsięwzięcia i sprawdzić jego rentowność, powinieneś najpierw sięgnąć po kalkulator opłacalności wydobycia bitcoina.

Narzędzie dokonuje obliczeń na podstawie kursu BTC, ceny prądu i stopnia trudności kopania, uwzględniając przy tym wzrost trudności w procentach. Kalkulator prezentuje szacowane wyliczenia dla koparki wskazanej przez użytkownika, dlatego należy znać jej podstawowe parametry, tj. moc obliczeniową, cenę i pobór mocy. Korzystając z kalkulatora miningu możesz uniknąć nieopłacalnej inwestycji, która przysporzyłaby Ci jedynie stresu i wysokich rachunków za prąd.

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here