W 2012 roku 1 BTC kosztował ok. 41 zł, ale rok później osiągnął równowartość iPhone 5 (czyli wówczas ok. 2100 zł), a w 2017 roku cena bitcona przekroczyła 20 tys. złotych. Ile będzie wart za tydzień, miesiąc lub rok? Tego nikt nie wie, fluktuacje kursu są zbyt wysokie, aby można było je przewidzieć. Jednak ze względu na wyraźną tendencję wzrostową, sporo osób upatruje w bitcoinie szansę na życiową inwestycję o ponadprzeciętnym zysku. Oczywiście, żeby zarobić na sprzedaży kryptowaluty, najpierw trzeba ją posiadać. Sprawdź, jak zdobyć bitcoiny – giełda i kantor to nie jedyne możliwości zasilenia wirtualnego portfela.

Wykopuj bitcoiny

Osoby przedsiębiorcze potrafią wykopać pieniądze choćby spod ziemi. Ty również możesz wykopywać bitcoiny, tyle że z plików wybranej przez siebie kopalni – potrzebujesz jedynie karty graficznej lub koparki opartej na układach scalonych ASIC. Niestety, ten sposób nie należy do najpewniejszych. Może się okazać, że Twoja koparka generuje wyższe koszty niż jest w stanie dla Ciebie zarobić. Możesz nigdy nie wydobyć kryptowaluty, a tym samym poniesiesz wyłącznie straty (zakup koparki + koszty prądu i napraw urządzenia). Istnieją jednak szybsze i mniej skomplikowane metody na to, by mieć w portfelu walutę bitcoin. Jak zdobyć wirtualne pieniądze bez inwestowania własnych środków?

Wykonuj zlecenia przez Intrnet za bitcoiny

Pracuj przez Internet i umów się z pracodawcą na rozliczenie wynagrodzenia bitcoinami. Możesz pisać teksty SEO, pozycjonować strony, prowadzić profile w social media czy projektować grafikę. Zleceniodawców szukaj w serwisach z ogłoszeniami dla freelancerów oraz na forach dla użytkowników kryptowalut, możesz też wpisać w wyszukiwarkę frazę „praca za BTC”. Jeśli w Polsce nie znajdziesz żadnych chętnych na płatność w bitcoinach, wypróbuj zagraniczne witryny – weź pod uwagę, że ten środek płatniczy jest rozpowszechniany zwłaszcza w Niemczech, Japonii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Przyjmuj płatności w BTC

To oczywiste rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży czy sposobu prowadzenia biznesu. W Polsce bitcoiny przyjmują m.in. sklepy, korporacje taxi, witryny internetowe, hotele, restauracje, kancelarie prawnicze, dentyści, różnej maści doradcy i salony SPA. No dobrze, ale jak zdobyć bitcoiny, jeśli nie prowadzisz firmy? Otóż możesz zaproponować pomoc merytoryczną przedsiębiorcom, którzy nie znają się na kryptowalutach, ale mają klientów skłonnych do płacenia im w ten sposób. W zamian za wdrożenie płatności bitcoin w firmie możesz pobierać wynagrodzenie w swojej ulubionej walucie.

Kupuj bitcoiny od osób prywatnych

Nie chcesz być zależny od giełdy czy kantoru? Możesz zaproponować wymianę innym użytkownikom portfeli krytpowalutowych – Ty wyślesz przelew z banku lub gotówkę (np. przekazem pocztowym lub doręczysz osobiście), a ktoś odstąpi Ci bitmonety po aktualnym kursie. To prosta i tania metoda na to, jak zdobyć bitcoin – unikniesz prowizji, nie musisz nigdzie się rejestrować i przy okazji możesz poznać innych zwolenników kryptografii. Wielu chętnych do wymiany znajdziesz na forach internetowych związanych z kryptowalutami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here