W lutym 2011 roku 1 bitcoin osiągnął wartość zaledwie 1$, ale w listopadzie 2013 za 1 BTC trzeba było zapłacić już 1000$. Cztery lata później bitcoin kosztował ok. 10 000 $, ale już po miesiącu jego cena podskoczyła do 15 tys. dolarów. Tak zawrotne tempo fluktuacji kursu może zarówno skłaniać do inwestycji w kryptowaluty, jak i budzić słuszne wątpliwości. Bo skoro 50-procentowy wzrost wartości może nastąpić w ciągu zaledwie jednego miesiąca, równie szybko może kurs może spaść „na łeb na szyję”. Jednak mimo niepewności i ostrzeżeń finansistów, coraz więcej osób chce zdobyć walutę bitcoin. Jak kupić wirtualne „pieniądze”?

Gdzie możesz kupić bitcoiny?

Gotówkę możesz nabyć na wiele tradycyjnych sposobów, w tym poprzez pracę zarobkową. Żeby zdobyć obcą walutę, możesz wymienić pieniądze w kantorze, albo kupić je na giełdzie walutowej. Aby kupić akcje lub obligacje, możesz zająć się inwestowaniem na giełdzie papierów wartościowych. Jak widzisz, każdy środek finansowy wymaga pewnych inwestycji – musisz poświęcić własne pieniądze, czas i energię.

Nie inaczej jest w przypadku kryptowaluty bitcoin. Jak kupić coś, czego nigdy nie dotkniesz i co istnieje tylko w świecie wirtualnym? Wbrew pozorom, możesz to zrobić tradycyjnymi sposobami – tj. w kantorze lub na giełdzie. Oczywiście możesz również zarobić bitmonety dzięki „górniczej” pracy, jednak kopanie kryptowaluty jest daleko bardziej skomplikowane od jej zakupu.

Zakup bitcoina w kantorze

Jeśli nie wiesz, jak kupić bitcoiny, najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kantora – Warszawiacy mogą udać się do placówki stacjonarnej (Bitcoin Warszawa), natomiast osoby spoza stolicy mają do wyboru wiele polskich i zagranicznych kantorów internetowych, m.in. BitCan, BitCantor, CoinsMarket, KantorBitcoin, Coinbase czy CoinMama.

Zaletą kantorów jest anonimowość, gdyż nie wymagają one rejestracji. Za kryptowalutę możesz zapłacić gotówką (w kantorze stacjonarnym), kartą kredytową lub debetową lub za pomocą systemu płatności internetowych, np. Dotpay. Zakup bitcoinów w kantorze to proste i wygodne rozwiązanie, polecane zwłaszcza osobom, które po raz pierwszy zasilają swój portfel wirtualną walutą.

Bitcoin – jak kupić kryptowalutę na giełdzie?

Jeśli nie przerażają Cię procedury rejestracyjne i miałeś już do czynienia z tradycyjną giełdą, ten sposób będzie dla Ciebie bardziej opłacalny. Na giełdzie możesz liczyć na dużo korzystniejszy kurs waluty i niższe prowizje, co w efekcie zwiększa rentowność inwestycji. Do wyboru masz przynajmniej kilkanaście polskich giełd kryptowalut, w tym m.in. BitBay, BitMarket24, 4coins czy BitMarket. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestować na zagranicznych rynkach bitcoin. Jak kupić kryptowalutę na giełdzie? Najpierw musisz przejść proces rejestracji konta na wybranej platformie. Następnie należy zasilić konto tradycyjnymi pieniędzmi lub kryptowalutami, po czym kupić odpowiednią ilość BTC na giełdzie. Po otrzymaniu bitcoinów najlepiej umieścić je w swoim portfelu – nie należy pozostawiać ich na koncie używanym do transakcji giełdowych.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here